SEO Hizmeti Nedir?

Türkçeye Arama Motoru Optimasyonu olarak çevrilmiş olan Search Engine Optimization teriminin kısaltması olan SEO; web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayarak daha fazla ziyaretçi girişini hedefleyen tüm iyileştirmelerin genel adıdır. Eskişehir SEO hizmeti web sitesi içeriğinden kullanım kodlamalarına kadar tüm özellikleri kapsayan bir yapıya sahiptir.

SEO hizmeti almak, web sitesini bu konuda geliştirmek isteyen kişilerin belli başlı konuları bilmesi en yüksek verimi almaları açısından faydalı olacaktır. Bu yazıda SEO hizmetinin özellikleri, kullanım alanı ve faydaları açıklanmaya çalışılacaktır.

SEO Hizmetinin Kategorileri

  • On-Page SEO (Sayfa İçi Optimizasyon)

Web sitelerinin ilk, ana sayfalarının düzenlenmesini içerir. Sitenin kullanım alalarına göre, marka, ürün veya hizmet ön plana çıkarılarak hazırlanır.

  • Backlink Profilini İnceleme ve Temizlik

Sade bir tasarım ve içerik web sitesinden alınacak olan verimi arttıracaktır. Bu kategoride yapılan işlem sitenin hedef kitlesi göz önünde bulundurularak en anlaşılır şekilde hazırlanmasını kapsar.

  • Rakip Analizi

SEO hizmeti sadece ürün, marka veya hizmet içeriklerinin düzenlemesini kapsamaz. Bunun yanı sıra benzer siteler arasında ön plana çıkması için gerekli iyileştirme organizasyonlarını da içine alır. Bu kategorideki hizmetlerde rakip web sitelerinin önüne geçmek hedeflenerek gerekli analizler yapılır.

  • Pazar Araştırması (Anahtar Kelime Seçimi)

Tüm ticari alanlarda yapılan pazar araştırması, SEO hizmeti kapsamında ele alındığında kullanılan sözcüklerin, seçilen kelimelerin, spesifik ve genel anlamda en çok kullanılan kelimeler arasında yer alması için yapılan araştırma, hazırlık ve düzenlemeleri kapsar.

  • İçerik Geliştirme

İçerik genel olarak web sitesinde yer alan hizmet ve ürünlerin tanıtımında kullanılan metinleri işaret eder. Bu içeriklerin hazırlanması özel bir uzmanlık ve bilgi gerektirir. Benzer birçok içerikten kaçınmak, gerekli bilgiyi en doğru ve anlaşılır şekilde sunmak bu kategori altında yapılır.

  • Link İnşası

Bir nevi referans sistemi olan link inşası, arama motorlarında farlı web siteler taranırken etiketlenmiş kelimler sayesinde link inşası yapılmış olan site arasında bağlantı kurar. Örnek olarak;  bilet satışı yapan sitelerin, otel rezervasyonu yapan sitelere bağlantı vermelerini verebiliriz.

  • Kontrol ve Raporlama

Web sitesini özellikler ticari amaçlı kullanan kişiler için oldukça önem arz eden kontrol ve raporlama kategorisi veri analizlerini, yapılan ticari işlemleri kontrol etmeyi ve düzenli aralıklarla raporlamayı kapsar. Aynı zamanda sitenin tanınırlığını arttırmak için yapılan tüm araştırmalar da bu alanda yer alır.

SEO Nasıl yapılır?

Eskişehir SEO hizmeti aşamalarının tümünde doğallık ve popülarite ön plandadır. Arama motorlarının yazılımları da daha çok bu iki unsura göre hazırlanır. 

  • Popülarite;

Kendi alanında ve genelde en çok biline olarak tanımlayabileceğimiz popülarite reklamlar sayesinde sitenin üst sıralara çıkmasını içerir. Web site reklamı arttıkça üst sırada çıkar, üst sıralarda çıktıkça da reklamı artar. SEO hizmeti kapsamında reklam içerikleri web sitesinin hedef ziyaretçi ve kullanıcı arasında popüler olmasını hedefleyerek yapılır. Ziyaretin işe ve geri dönüt almaya ulaşması en önemli hedeflerin arasındadır.

  • Doğallık;

Site bilinirliliğinin doğal yollarla artması içim yapılan araştırma, iyileştirme ve düzenlemeleri içerir. Doğru ve etkili reklam içerikleri ile bu durum sağlanmaya çalışılır. Dünya çapında en çok kullanılan arama motorları doğal yollarla ziyaretçi sayısı artan siteleri ön plana çıkarmaktadırlar.

Doğal popülariteyi arttırmak için yapılan SEO çalışmaları site sahibinin bilgi dâhilinde değil de kullanıcıdan kullanıcıya yapılan tavsiye niteliğini taşıyan içeriklerde olmalıdır.

SEO Hizmetin Faydaları

Eskişehir SEO hizmeti, tanıtımı veya satışı yapılan ürün veya hizmetleri kapsayan web sitelerinin ticari kazanç artışı ve müşteri memnuniyeti hedeflenerek yürütülmesini sağlar. Sahip olduğunuz siteden beklentiniz daha fazla ziyaretçi ve bu ziyaretlerin sonuca ulaşması ise SEO hizmetleri gerekli çalışmalar sayesinde bunu sağlamanın en etkili yollarında birisidir.

SEO hizmetlerimiz hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için lütfen bilgi@everestmedya.com adresinde iletişime geçin