Manken ile Ürün Çekimi

Manken ile ürün çekimi denildiğinde ilk etapta tekstil ürünleri akla gelse de, elektronik eşyalardan, gıda ürünlerine kadar her alanda yaygınlaşmış olan, manken ile ürün fotoğrafı çekimi, reklam alanında oldukça sık karşımıza çıkar. Sanal veya fiziki vitrin oluşturmak içinde tercih edilen bu sistem, profesyonel bir şekilde ele alındığında markanın kalitesini arttıran bir yöntemdir.

Eskişehir manken ile ürün çekimi aşamalarının tamamında tecrübesi ve bilgi birikimi olan Everest medya yazılım hizmetleri, doğru ve geniş hedef kitleye en sağlıklı yolla ulaşmayı sağlar. Yüksek kaliteli fotoğrafların kullanıldığı katalog, sanal ve fiziki vitrinlerde sergilenen ürünlerin kullanıcılar daha çok tercih edildiği bilinmektedir.

Bu yazıda manken ile çekim aşamalarını, çeşitlerini ve faydalarını ele alacağız. Manken ile çekimden daha fazla verim alabilmek için konu hakkında bilgi sahibi olmak, işinizi profesyonel bir şekilde ele almanız için gerekli olacaktır.

Manken İle Ürün Çekimi Faydaları Nelerdir?

Manken ile çekimin en büyük faydalarından biri reklam konusunda olacaktır. Reklamın doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan çekimler, ürünlerin de hedef kitle için daha ilgi çekici olmasını sağlar. Basılı reklamların dışında, web sitesi ve mobil uygulamalar için de kullanılabilecek olan görseller, sanal vitrin hazırlamaya yardımcı olacaktır.

Günümüzde her ürün için görsel bulmak çok zor bir durum değildir fakat özgün içeriklere sahip çekimler sayesinde ürünlerinizi benzerleri arasından ayırmış olursunuz. Sunum şeklinin orijinal olması pazarlama açısından da kolaylık sağlayacaktır.

Bilindiği üzere, görsel estetiğe hitap eden imgeler ve semboller, site veya mağaza ziyaretlerinin ürün sahibi açısında karlı olması için önemli bir etkendir. Ürünü sattıran etmenlerin başında, kalite ve marka dışında sunum şeklide yer alır. Markanın tanınırlığı ve ürün kalitesinin ispatı da doğru reklam uygulamalarına dayanır.  Ürünlerin tanıtımı ve sergilenmesi kaliteli bir şekilde yapılmadığı takdirde marka değerinin yükselmesi söz konusu olmayacaktır. Manken ile çekimlerde ürün tüm yönleri ile görsel hale gelerek müşterinin beğenisine sunulur.

Manken İle Ürün Çekimi Çeşitleri Nelerdir?

Temel olarak ürün çekimlerinde kullanılan mankenleri canlı ve cansız manken olarak ayırabiliriz. Her iki çekim tipinde de amaç ürünü ön plana çıkarmaktır.

Canlı manken ile yapılan çekimlerde kullanılan ışık ve dekor gibi malzemeler yüksek kalitede sonuçlar almak için önem arz eder. Bu tür çekimlerde ürünü tanıtacak olan mankeninde, çekimi yapacak olan kişinin de reklamı yapılacak ürüne öncelik vermeleri en önemli unsurların başında gelir.

Cansız manken çekimlerinde ise ürüne odaklanmak daha kolay olmaktadır. Çekimler sonrasında hazırlanan görselde ürün dışında ilgi çekici bir unsur yer almaz. Kullanılan ışık ve dekor kadar sonrasında fotoğraf üzerinde yapılan elektronik işlemlerde önem arz eder. Cansız mankenler tanıtılacak olan ürünün çeşidi kadar çoktur. Temelde askı görevi gören bu ürünlerin kaliteli ve doğru ekipmanlardan seçilmesi çekimin verimini arttıracaktır.

Manken İle Ürün Çekimi Aşamaları Nelerdir?

Eskişehir manken ile ürün çekimi aşamaları; çekim öncesi ve sonrası olarak iki başlık altında ele alına bilir. Çekim öncesinde tanıtımı yapılacak ürün için doğru ekipmanlar seçilir. Bu ekipmanlar ürünün kategorisine ve çekim sonrası ortaya çıkacak görsellerin kullanım alanına göre belirlenir.

Fotoğraflar internet tabanlı sanal ortamlarda veya basılı olarak ne için kullanılacak olursa olsun, seçilen dekor, ışık, stant ve cansız manken gibi ürünlerin photoshop programlarına da uygun olması gerekir.

Çekim sonrası işlemlerin başın da ise fotoğrafların bilgisayar ortamında düzenlenmesi gelir. Manken ile ürün çekiminde, çekim işlemin dışında elde edilen verinin işlenmesi yaygınlaştırılması da önemli bir yer tutar. Düzenlenen fotoğrafların doğru kanallara ulaştırılması da ürün çekimi aşamalarının arasında yer alır.

fiyat teklifi almak ve profesyonel ürün çekimi için bilgi@everestmedya.com adresimize mail atabilirsiniz.