Google Fuchsia çıkış tarihi, haberler ve söylentiler

 0850 302 26 31

Google Fuchsia çıkış tarihi, haberler ve söylentiler

Google Fuchsia çıkış tarihi, haberler ve söylentiler

Ekim 2017’nin başında Google’ın, neredeyse iki yıldır internet söylentisi değirmeni çevresinde dolaşan yeni bir işletim sistemini duyurmasını bekliyoruz: Google Andromeda, Android ve Chrome işletim sistemlerini daha önce hiç yapılmamış bir şekilde bir araya getirdi. .

Ne yazık ki, bu olmadı. Elbette, Android uygulamalarını Google Play Store üzerinden çalıştırabilen Pixelbook gibi Chromebook'lar var, ancak Google'da Fuchsia olarak adlandırılan Andromeda, bundan daha derine iniyor.

Google Fuchsia’nın, Google’ın yazılımını çalıştıran telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar için tekil, birleşik platformu haline gelmesini bekliyoruz.

Google Drive'ların tam sürümünü çalıştırıyor, Google Drive'ı tamamen kullanıyor veya Google Play Store'da favori uygulamanızı buluyor olsanız da, Google Fuchsia tarafından desteklenen herhangi bir cihazdan her şeyi yapabilirsiniz. Ve daha da iyisi, başka bir Fuchsia cihazından herhangi bir uygulamada kaldığınız her yerden alabilirsiniz.

Fuchsia için olduğumuz kadar heyecanlı olmak için, erken sürümleri çalıştırdıktan sonra bile, hala Fuchsia'nın ilk günlerinde yaşıyoruz - bu işletim sistemi üzerinde çalışan Google dizüstü bilgisayarlarını ve telefonlarını görmekten çok uzaktayız. O zamana kadar, yedek bir USB belleğiniz varsa, kendiniz için deneyebilirsiniz.

Google Fuchsia nedir?


Yine, Google Fuchsia hala geliştirme aşamasında olan bir karma işletim sistemidir. Fuchsia OS'nin bütünlüğü, iki farklı ama bağlı kullanıcı arayüzünden (UI) oluşuyor: Google'a göre telefon merkezli bir kod adı "Armadillo" ve geleneksel bir masaüstü kullanıcı arayüzü "Capybara" olarak biliniyor.

Şimdiye kadar, dizüstü bilgisayardan Fuchsia'nın mobil versiyonu hakkında daha çok şey biliniyordu, ancak ArsTechnica kısa bir süre önce Fuchsia'nın bir Google Pixelbook'unda çok erken bir durumda çalışıyordu. Dahası, 13 yaşındaki geliştiricisi Noah Cain, Fuchsia’nın Capybara tasarımının çalışma versiyonunu oluşturdu.

'Fuchsia, Microsoft ve Apple'ın halihazırda Windows 10 ve iOS-MacOS Sierra Continuity'de sahip oldukları şeylerin çoğunu gerçekleştirecek, ancak Google'da çok başarılı olacak.'

İşletim sistemini, kullanılmakta olduğu donanıma göre iki ayrı kullanıcı arayüzüne bölmek, klasik bir Microsoft esinli harekettir. Windows 10, bir masaüstü bilgisayar, telefon, tablet veya oyun konsolu ile kullanılmasına bağlı olarak zaten ölçeklendirilmiştir. Aslında, Windows 10’un yalnızca bir birleştiricisi, işletim sisteminin çoğunu denetleyen kök kodudur.

Fuchsia örneğinde, bu çekirdek 'Zircon' olarak bilinir ve sürekli olarak erişen uygulamaların güvenliğini sağlamanın yanı sıra ekstra bir güvenlik katmanı ekleyerek ve uygulamaların OS ile uyumsuz hale getirildiği durumları ortadan kaldırarak sürekli olarak yükseltilebilecek şekilde tasarlanmıştır. güncellemeler.

İster mobil, isterse masaüstü oryantasyonunda olsun, Fuchsia, Google’ın tüm Android ve Chrome OS ürünlerinde bulunan Materyal tasarımıyla yüklü. Gölgeler, tasarım estetiğine büyük önem vermekte ve işi yapmak için "Escher" olarak bilinen yeni bir Vulkan tabanlı grafik oluşturucu kullanmaktadır. Sonuç, geleneksel olarak düz OS ürünlerinden daha fazla derinliğe sahip bir arayüz.

Fuchsia ayrıca, açtığınız her uygulamanın bu kartlardan birinin içinde göründüğü kart tabanlı bir ara yüze de odaklanıyor. Ayrıca, birden çok uygulamayı tek bir karta da yerleştirebilirsiniz. Bu, kullanıcıyı uygulamalar yerine eldeki görevleri etrafında yönlendirir. Bu uygulamaların, Google tarafından geliştirilen ve Flutter olarak bilinen yeni bir platformlar arası mobil uygulama geliştirme çerçevesi nedeniyle farklı cihazlarda aynı görünmesi bekleniyor.

Bunun ötesinde, Google Fuchsia, Google Asistan etrafında daha fazla eylem ve analiz sağlamak için uygulamalarınıza ve bilgilerinize daha derin bir şekilde erişerek ve bu bilgilerle çalışarak döner. Google, bir GitHub geliştirici sayfasına göre bu uygulamaları ve bilgi parçalarını "varlıklar" olarak adlandırmıştır ve bunların hepsine Fuşya'da Google Asistan tarafından erişilebilir. Daha derinlere inandırıcı Google Asistan'ın Fuşya'da ne kadar derin olduğunu gösteren yeni bir demo bile gördük.

Son olarak, Fuchsia bugüne kadarki en iyi cihazlar arası işletim sistemi olmak istiyor. Bunu başarmak için Fuchsia, GitHub topluluğu tarafından "Ledger" olarak bilinen yeni bir araç kullanır. Ledger, bir Fuchsia cihazında bir Google Hesabında oturum açtığınızda, tüm Fuchsia cihazlarındaki tüm yüklü uygulamalardaki yerinizi otomatik olarak kaydeder.

Sonuç olarak, Fuchsia Google’ın hem Chrome’u hem de Android’i en iyi şekilde kullanabilmeniz için, hem kullandığınız zaman, hem de söz konusu eyaletler arasında ya da cihazlar arasında bahsetmemek üzere, daha verimli olan tek bir işletim sistemidir.

Google Fuchsia çıkış tarihi
 

Ağustos 2016'dan bu yana, Google Fuchsia çıkış tarihi birçok kez söylendi - yalnızca doğru olmayan bir şekilde çıktı. Bu söylentiler genellikle Google’ın Kaliforniya’daki büyük Google IO geliştirici etkinliğinden önce veya geçtiğimiz Ekim ayında büyük bir donanım sürümünün yaklaştığını düşünüyoruz.

Şubat 2018'de, Google'ın eski Android platform güvenliği sorumlusu Nick Kralevich'in Android ekibini Fuchsia departmanında “güvenliği tanımlamak” için bıraktığı ortaya çıktı. Bunu “yeni, deneysel bir işletim sistemi” olarak nitelendiren Kralevich, belirli bir lansman penceresine hitap etmiyor, ancak Google'ın en önemli kaynaklarını oluşturmayı seçtiğini gösteriyor.

Bu, Fuchsia'yı rafa hazır cihazlarda görmeyi beklediğimiz zamanlara yönelik beklentilerimizi çerçevelemeli: büyük olasılıkla 2019'dan önce değil. Ancak, bu Google'ın bunu önizlemeye karar verebileceği için 2018'de Google Fuchsia'nın olmayacağı anlamına gelmez. 2019'da ana yayın için hazırlanma yılı.

Herhangi bir oranda, olası bir yayınlanma tarihine yaklaştıkça sayfamızı takip edebilirsiniz. Yeni haberler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Android , Chrome, Windows, macOS için Fuchsia ne anlama gelebilir?

Duyduğumuz şeyden Fuchsia, Google’ın Microsoft’a ve Apple’ın birleşik platformlarına kendi başına yanıtı olarak görünüyor. Android'i en büyük iki akıllı telefon platformundan birine dönüştürdüğünüzde ve daha sonra Chrome OS'yi ve onun genişletilebilir web tabanlı üretkenlik programlarını popülerleştirerek sınıf ve işyerinde Google, tüm platformlarda önemli bir oyuncu haline geldi.

Yine, Fuchsia, Microsoft ve Apple'ın halihazırda Windows 10 ve iOS-MacOS Sierra Continuity'de sahip olduğu şeylerin çoğunu, ancak Google’da çok başarılı bir şekilde gerçekleştirecek. Microsoft ve Apple’dan daha iyi olduğu ve erişildiği cihaza göre değişen bir arayüz.

Bu yıl daha sonra bir önizleme formunda ve 2019'daki satın alınabilir cihazlarda görülmesi muhtemel sonuç, Google'ın endişelenmesi için tek bir platform olacak. Fuchsia ile Google, yeni güncellemeleri ve özellikleri tüm sürümlere aynı anda, kullanıcı anlayışının yanı sıra desteği de basitleştirebilecek.

Bununla birlikte, Google, Microsoft ve Apple için çok daha zorlu bir düşman olacak ve bu, Android ve Chromebook kullanıcıları için her yerde çok çekici bir seçenek olacak. Kim bilir, belki de Microsoft ve Apple’ın çitlerinin diğer taraflarından insanları getirmek için yeterli olacaktır.

Tarih : 7.4.2018
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.