Yeni Gmail için ipuçları ve püf noktaları

 0850 302 26 31

Yeni Gmail için ipuçları ve püf noktaları

Gelen kutunuzu nasıl kişiselleştirebilirsiniz?

 

Yeni Gmail tasarımı bu hafta başlatıldı ve iletilerinizin yönetilmesini kolaylaştırmak ve güvenli kalmasına yardımcı olmak için çok sayıda yeni özellik getirdi.

Gizli bilgilerin güvenli bir şekilde gönderilmesinin yeni bir yolu olan Güvenli Mod dahil olmak üzere yeni seçeneklerden bazıları henüz aktif değil. Daha fazla araç kullanıma sunulduğunda bu kılavuzu güncelleyeceğiz.

Yeni Gmail’e henüz sahip değil misiniz? Nasıl değiştirileceğini öğrenmenize yardımcı olacağız.

Ertele e-postaları
Bazen dikkat etmeniz gereken önemli bir e-posta alırsınız, ancak hemen mail ile ilgilenmek için zamanınız yoktur. Gmail'in yeni Snooze aracı, yanıt vermeye hazır olana kadar onu gizleyecektir.

Daha sonra bugün, yarın, hafta sonu, gelecek hafta ve 'bir gün' de dahil olmak üzere, seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler var. Belirli bir tarih ve saati ayarlamak de mümkündür; bu, Google'ın yeniden karşınıza getirmenizi seçene kadar iletiyi iletiye göndermekten daha iyi bir fikir olabilir.

Onay kutularını seçip üst menü çubuğunda görünen saat simgesini seçerek birden çok e-postayı bir kerede erteleyebilirsiniz.

Ek parçalar

Mailinizin bir eki olup olmadığını görmek için bir e-postanın yanındaki küçük ataç simgesini aramanın, ardından onu açıp, ihtiyacınız olan dosyayı bulmak için çok büyük bir e-posta zincirinde zaman kaybedebilirsiniz.

Eklenti Çipleri, Gmail’in en iyi yeni özelliklerinden biridir. Özellikle hesabınızı çalışır durumda kullanırsanız ve acele halinde bir belge bulmanız gerekiyorsa.

Ekleme çipi size bir mesaja eklenen her dosyanın adını ve türünü gösterir. Dosyanın önizlemesini görmek için tıklayın, ardından dosyayı indirip yüklememeyi, Google Drive'a kaydetmeyi, yazdırmayı veya yalnızca tekrar kapatmayı seçin.

Yeni Gmail’i kurarken varsayılan görünümü seçerseniz (veya daha sonra görünümü değiştirirseniz) yalnızca ek parçaları göreceğinizi unutmayın.

Yan Panel ve Görevler
Belki de yeni Gmail'deki en göze çarpan özellik, sağ taraftaki katlanabilir yan paneldir. Bu, diğer uygulamalara ayrı sekmelerde açmaya gerek kalmadan gelen kutunuzun yanında anında erişim sağlar.

Google Takvim, Tut ve Görevler standart olarak kenar çubuğuna dahil edilir. Olayları her zamanki gibi kontrol edip ekleyebilir ve notlarınızı Keep'te yönetebilirsiniz, ancak en ilginç özellik e-postaları gelen kutunuzdan doğrudan Görevler'e sürükleme yeteneğidir. Daha sonra, tamamlanabilmeleri için tarihleri ayarlayabilir, alt görevler ekleyebilir ve bunları ele alındıktan sonra tamamlandı olarak işaretleyebilirsiniz.

'+' Simgesini tıklamak, popüler görev yöneticileri Trello ve Asana'nın da aralarında bulunduğu G Suite Marketplace'ten çeşitli eklentileri ortaya çıkarır. Yeni Gmail tasarımının daha yaygın bir şekilde kullanıma sunulmasıyla daha pek çok şey olmasını bekliyoruz.

Tarih : 1.5.2018
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.